Szkoła Podstawowa nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku

pseudonim: Laura
ścieżka: dziennikarska
poziom: Mistrz
punktów: 669

Każdy z nas jest inny. Obok nas są ludzie, którzy różnią się od nas. Inność wzbudza różne emocje. Integracja to idea, która stara się zmienić słowo „obok” na „wśród”.

Szkoła Podstawowa nr 50 to szkoła w której uczą się także dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Stworzono w niej klasy integracyjne i specjalne. Uczniowie objęci są opieką dwóch nauczycieli. W klasach starszych mogą liczyć na pomoc nauczyciela wspomagającego.
Do ich dyspozycji są: pedagog, psycholog, logopeda, pedagodzy specjalni, terapeuci SI, rewalidanci wad postawy.
Budynek szkolny wyposażony jest w windy, podjazdy, specjalne toalety.
Każdego roku klasy integracyjne prezentują się na Festiwalu Integracyjnym „Śpiewajmy razem, tańczmy razem” organizowanym przez naszą szkołę, a także występują na terenie miasta, promując ideę integracji.
Ale klasa integracyjna to również dzieci, które nie mają orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. To BARDZO szczególni uczniowie. Po miesiącu nauki już nie zwracają uwagi, że Krysia podczas lekcji śpiewa na dywanie, Wiesio zawsze chce coś powiedzieć, a Waldek chodzi po klasie. Pracują w wielkim skupieniu. I jednocześnie wiedzą, że spoczywa na nich obowiązek opieki np. podczas obiadu, albo kiedy trzeba zmienić salę lekcyjną. Osiągają bardzo dobre wyniki w nauce – trzecie miejsce pod względem wygranych konkursów przedmiotowych, a jednocześnie rosną na ludzi wrażliwych, empatycznych.

Relacje z działań

Profil postaci

Zespół nie dodał opisu swojej postaci.

pseudonim: Laura
ścieżka: dziennikarska
poziom: Mistrz
punktów: 669

Zdobyte odznaki

Inspirator
Inicjator