Szkoła Podstawowa nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana kard. Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku

pseudonim: Aneta
postać: Dziennikarka
poziom: Mistrz
punktów: 430

,,Szkoła musi dać dzieciom i młodzieży miłość do ojczyzny, do kultury domowej,
rodzinnej, narodowej”
Stefan Kardynał Wyszyński

Szkołę wyróżnia od innych:

Ciekawa architektura
Przystosowanie dla osób niepełnosprawnych
Funkcjonowanie klas integracyjnych
Posiadanie Certyfikatu „Szkoły z klasą”
Dajemy poczucie bezpieczeństwa, akceptacji i wspólnego bycia razem

Szkoła Podstawowa nr 49 w Białymstoku należy do najnowocześniejszych placówek oświatowych na terenie miasta i mieści się na osiedlu „Leśna Dolina”. Szkoła wyróżnia się nowoczesną architekturą i pięknym położeniem.Pierwszy szkolny dzwonek zabrzmiał 1 września 1999r. Blisko 1300 uczniów, 90 pracowników pedagogicznych i ponad 20 pracowników administracyjnych i obsługowych otrzymało do dyspozycji 32 pomieszczenia w tym 15 pracowni przedmiotowych, nowoczesne pomieszczenia administracyjne i przestronne szkolne korytarze.
W roku szkolnym 2000/2001 oddano do użytku blok żywieniowy oraz rozpoczęła się budowa części sportowej szkoły zakończona rok później.
Dzięki staraniom władz miejskich i wysiłkom głównego wykonawcy projektu Szkoła została wyposażona w windę dla potrzeb osób niepełnosprawnych, liczne podjazdy, toalety dla osób niepełnosprawnych.
Jesteśmy otwarci na potrzeby osób niepełnosprawnych. 16 X 2001 w plebiscycie zorganizowanym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i redakcję „Kuriera Porannego” szkoła zdobyła statuetkę „Obiekt bez barier”. Od 2000 roku w naszej szkole funkcjonują klasy integracyjne. Jest to ogromne wyzwanie dla wszystkich pracowników szkoły, uczniów i rodziców, któremu staramy się sprostać czerpiąc z doświadczeń innych placówek integracyjnych i podejmowanych form doskonalenia zawodowego.


Wypracowaliśmy własny program profilaktyczno-wychowawczy „Dostrzegać dobro”, oparty na ideach patrona szkoły kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Relacje z działań

Profil postaci

Zespół nie dodał opisu swojej postaci.

pseudonim: Aneta
postać: Dziennikarka
poziom: Mistrz
punktów: 430

Zdobyte odznaki

Inicjator

Wyniki wyborów parlamentarnych

44%
Frekwencja

222

Osób uprawnionych

97

Głosów oddanych

89

Głosów ważnych

8

Głosów nieważnych

Procent głosów oddanych na poszczególne komitety wyborcze

18 %

14.6 %

34.8 %

1.1 %

11.2 %

20.2 %

34
27
20
14
7
0