Wyspian z Kwidzyna głosuje

REALIZACJA ZADANIA: "Wybory młodzieżowe"

Dodano: 11.10.2019

PUNKTY: 253

3

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Kto Was wspierał w organizacji wyborów? W jaki sposób? Na kiedy wyznaczyliście datę wyborów? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? Czy dzieliliście się z kimś wynikami, np. z mediami? Jeśli tak, to z jakimi?

W organizacji wyborów wspierał nas nauczyciel wiedzy o społeczeństwie. Jedna osoba robiła zdjęcia, sześć osób zasiadało w komisji. Wszyscy przygotowywaliśmy lokal wyborczy, a także karty do głosowania. Jeden z członków komisji zapraszał uczniów na głosowanie. Wybory odbyły się 11 października od 9:30 do 12:40. W lokalu wyborczym znajdowało się miejsce dla pięciu członków komisji wyborczej, urna wyborcza, miejsca przeznaczone na oddanie głosu. Wyniki zostaną przedstawione na stronie szkoły na Facebooku oraz zostaną wywieszone na drzwiach szkolnej komisji wyborczej.


W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? Co Was pozytywnie zaskoczyło? Co było dla Was wyzwaniem? [min. 300 znaków]

Lokal wyborczy otwarty był od 9:30 do 12:40. Uczniowie mogli głosować zarówno podczas przerw jak i w czasie lekcji. Pięcioosobowa komisja wyborcza wydawała karty do głosowania i prowadziła rejestr wyborców, którzy oddawali głos. Każdy z wyborców mógł w sposób tajny i dla siebie komfortowy wypełnić kartę wyborczą.Miło zaskoczyła nas wysoka frekwencja klas pierwszych, którzy tłumnie zmierzali do lokalu wyborczego. Natomiast z drugiej strony spotkaliśmy się ze stosunkowo niską obecnością klas trzecich - jak się domyślamy, nastawiali się bardziej na niedzielne wybory, niż na symulację.

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

11.10.2019 20:34

Trzecie klasy na pewno stawiły na niedzielne wybory :)

11.10.2019 21:20

Ale super tylko pozazdrościć ! Gratulujemy !!

Iga

Mistrz

11.10.2019 22:06

super :D

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś