Młodzi Głosują

REALIZACJA ZADANIA: "Wybory młodzieżowe"

Dodano: 10.10.2019

PUNKTY: 251

0

W jaki sposób podzieliliście się zadaniami? Kto Was wspierał w organizacji wyborów? W jaki sposób? Na kiedy wyznaczyliście datę wyborów? Jak przygotowaliście miejsce do wyborów? Czy dzieliliście się z kimś wynikami, np. z mediami? Jeśli tak, to z jakimi?

Akcję prowadził 5-osobowy zespół. Każdy z uczniów miał przydzielone zadanie jeden wykonał urnę i plakietki z nazwiskami członków komisji. Pozostali zrobili plakaty jeden dotyczył sejmu drugi senatu (składu i zadań, które wykonuje parlament). Tablice z plakatami od poniedziałku wystawialiśmy na szkolnym holu  tak by mogli się z nimi zapoznać wszyscy uczniowie oraz dorośli. Wybory odbyły się 10.10.2019r. na dużej przerwie na holu szkoły. Przygotowane było miejsce dla komisji i do głosowania. Relacje fotograficzną z działań naszych umieściliśmy na szkolnej stronie internetowej.

W jaki sposób uczniowie i uczennice mogli głosować? Kiedy mogli głosować? Co Was pozytywnie zaskoczyło? Co było dla Was wyzwaniem? [min. 300 znaków]

Uczniowie mogli głosować w czasie dużej przerwy. Każdy z członków komisji miał listę wybranej klasy. Po podpisaniu się na liście uczeń otrzymywał kartę do głosowania i mógł oddać głos. Po zakończeniu głosowania komisja otwarła urnę i policzyła głosy. Zaskoczyło nas, że byli uczniowie, którzy nie mogli się doczekać głosowania, ale i także tacy, którzy nie mieli chęci brać udziału w wyborach. Młodsi uczniowie z zaciekawieniem obserwowali co się dzieje i dopytywali kiedy oni będą mogli głosować.

Galeria zdjęć


Podobało Ci się

Komentarze

Brak dodanych komentarzy.

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś