Zapraszamy na wybory!

REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"

Dodano: 14.05.2019

PUNKTY: 3

2

Przygotowania

W sali konferencyjnej internatu naszej szkoły przeprowadziliśmy lekcję dotyczącą Parlamentu Europejskiego. Dzięki temu, uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem PE, jego procesem legislacyjnym i wyborami. Żeby zmobilizować przyszłych wyborców do udziału w elekcji, przedstawiliśmy im statystyki dot. frekwencji w wyborach do PE, która od lat jest niezwykle niska. Wstrząśnięci tym faktem stwierdzili, że z pewnością w przyszłości wybiorą swoich reprezentantów i reprezentantki. Kilkanaście plakatów promujących wybory rozwiesiliśmy w centrum miasta i na terenie szkoły.


Przeprowadzenie kampanii

Kampanię przeprowadziliśmy w pierwszej połowie maja. Zaczęliśmy od lekcji przeprowadzonej w szkole. Następnie udaliśmy się do centrum miasta, aby porozmawiać z obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej oraz w celu rozwieszenia plakatów wykonanych przez nasz zespół. Podczas rozmów z przechodniami przedstawialiśmy dane statystyczne dot. wyborów, zachęcaliśmy do udziału w wyborach i sprawdzaliśmy ich wiedzę o terminie głosowania na reprezentantów i reprezentantki do PE. Reakcje, z którymi się spotkaliśmy były przeważnie pozytywne. Dorośli byli zaskoczeni i wdzięczni, że młodzież angażuje się w tak ważne projekty i podnosi kulturę polityczną w kraju. Kilka osób podziękowało nam za poinformowanie o zbliżających się wyborach i zadeklarowało swój udział. Dzięki współpracy wszystkich obecnych członków grupy, mogliśmy dotrzeć do większej liczby odbiorców, a nasze przesłania o PE mogły zostać usłyszane. Prawdziwym wyzwaniem było dla nas zebranie potrzebnych informacji, które z zaangażowaniem przygotowaliśmy już wcześniej.

Lekcja o Parlamencie Europejskim

Lekcja została przez nas przeprowadzona 10 maja 2019r. Scenariusz, który wybraliśmy to:"Jak obywatele mogą wpływać na działanie PE?" Udział w naszym projekcie wzięły wszystkie klasy o profilu z rozszerzonym przedmiotem wiedzy o społeczeństwie. 


Rezultaty

Podsumowując, nasze działania objęły zasięgiem wszystkich zainteresowanych uczniów, uczennice oraz mieszkańców naszego miasta. Wydaje nam się, że wiadomości, które przekazaliśmy koleżankom, kolegom i napotkanym przechodniom z Brodnicy zostały przez nich przyswojone i będą użyteczne w przyszłości. Jesteśmy dumni, że mogliśmy dotrzeć do tak dużej grupy osób i podzielić się z nimi użyteczną i praktyczną wiedzą. Nasze ambicje sięgają jednak dalej...Przy organizacji przyszłych kampanii zamierzamy zaangażować większą grupę osób. Pragniemy, żeby z naszej starannej pracy mogli korzystać wszyscy uczniowie naszej szkoły, a w głowach już malują nam się wybitnie ambitne plany na realizację projektu dotyczącego wyborów parlamentarnych.


Podobało Ci się

Komentarze

16.05.2019 13:33

Fajne

17.05.2019 08:33

@Pelikan

Dzięki, pozdrawiamy!

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś