Twoja przyszłość w Twoich rękach

REALIZACJA ZADANIA: "Zorganizuj kampanię profrekwencyjną"

Dodano: 10.05.2019

PUNKTY: 21

6

Przygotowania

Działania, które zaplanowałyśmy to przede wszystkim kampania informacyjna oraz lekcja na temat Parlamentu Europejskiego. Skierowałyśmy nasze działania przede wszystkim do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz trzeciej klasy gimnazjum a także do rodziców odwiedzających nasza szkołę. Daria i Oliwia poprowadziły lekcję a Martyna robiła zdjęcia. Poza tym każda z nas przygotowała po jednym plakacie informującym o tym, gdzie i kiedy odbędą się wybory w naszej szkole, kto może wziąć w nich udział, jaki dokument uprawnia do wzięcia udziału w wyborach, jakie komitety wyborcze zarejestrowały swój udział w wyborach do Europarlamentu i dlaczego warto brać udział w wyborach. Przy przygotowaniu kampanii profrekwencyjnej wspierała nas opiekunka naszego projektu, która nas motywowała do pracy.

Przeprowadzenie kampanii

Zaplanowane działania przeprowadziłyśmy w tygodniu od 6 - 10 maja 2019 roku. Zrealizowałyśmy je na terenie naszej szkoły. Osoby, do których kierowałyśmy nasze działania były zaskoczone, że zajmujemy się taką tematyką, ale odbierały nasze działania bardzo pozytywnie i przyznawały nam rację, że powinno się brać udział w wyborach, bo w ten sposób mamy wpływ na to, jak będzie wyglądała Europa w przyszłości. Przy przeprowadzaniu kampanii profrekwencyjnej współpracowałyśmy z nauczycielami z naszej szkoły, z panią dyrektor

oraz z koleżankami z naszej klasy. Wszyscy nam pomagali. Pani dyrektor i nauczyciele pomogli w wyborze miejsca do wywieszenia plakatów a wcześniej udostępnili salę,

w której mogłyśmy je przygotować a koleżanki podsuwały pomysły na to, jak przedstawić je graficznie. Pozytywnie zaskoczyły nas miłe reakcje osób, do których skierowałyśmy nasze działania. Największym wyzwaniem okazało się przeprowadzenie lekcji, bo okazało się, że, mimo scenariusza, wcale nie jest to takie łatwe.


Lekcja o Parlamencie Europejskim

Lekcję według scenariusza na temat:"Czym zajmuje się Parlament Europejski?" przeprowadziłyśmy 9 maja 2019 roku. Lekcja ta odbyła się w klasie ósmej. Wzięło w niej udział około 20 osób.


Rezultaty

Z naszymi działaniami udało nam się dotrzeć do około 100 osób, co, biorąc pod uwagę fakt, że mieszkamy w małej miejscowości, jest, naszym zdaniem, dużym sukcesem. Według nas zarówno lekcja, jak i kampania informacyjna wyszły dobrze, ponieważ wzbudziłyśmy zainteresowanie zbliżającymi się wyborami. Jeśli jeszcze kiedyś weźmiemy udział w podobnym przedsięwzięciu, to chciałybyśmy dotrzeć do większej ilości osób uprawnionych do udziału w wyborach, żeby doprowadzić do tego, by więcej osób chciało brać w nich udział.


Podobało Ci się

Komentarze

10.05.2019 23:24

Super!!!

10.05.2019 23:25

Super!

Sara

Mistrz

14.05.2019 13:55

Dobre przedstawiona lekcja!!)

16.05.2019 13:36

Fajne

17.05.2019 13:40

Ekstra!

Ada

Mistrz

24.05.2019 11:31

Świetnie! :)

Jeżeli uważasz, że relacja zawiera nieodpowiednie treści, zgłoś to administratorowi Zgłoś