Karty wyborcze już na platformie!

Karty do głosowania  są już dostępne na naszej platformie! Przygotowaliśmy dla Was także protokół i listę kontrolną - zapraszamy do pobierania i drukowania.

 

Przy pobieraniu kart zwróćcie uwagę na okręg wyborczy, w którym znajduje się Wasza szkoła i pobierzcie listy zgodnie z nim: tutaj możecie zobaczyć podział kraju na okręgi wyborcze.

Na platformie pojawiło się również zadanie 5: "Wybory młodzieżowe". Znajdziecie w nim przede wszystkim instrukcję, która pomoże Wam w organizacji wyborów, oraz Niezbędnik Komisji Wyborczej, czyli zbiorczy pakiet wszystkich kart do głosowania wraz z protokołem i listą kontrolną. W tym miejscu będziecie mogli również opisać przygotowania i dzień wyborów. 

 

UWAGA! Wyniki wyborów trzeba uzupełnić w specjalnym formularzu, który znajduje się w zakładce "Wybory", w profilu uczestnika.

 

Jeśli chcecie poczuć się jak na prawdziwych wyborach, to na każdej karcie możecie przybić pieczątkę szkoły, a od uczniów i uczennic pobierających karty wymagać okazania legitymacji szkolnej. Pamiętajcie tylko, aby poinformować wyborców odpowiednio wcześniej o tym, że tego dnia muszą mieć ją ze sobą!

Karty do głosowania, protokół oraz listę kontrolną możecie pobrać także z naszej biblioteczki materiałów (zakładka "Materiały", widoczna po prawej stronie na górze głównej strony platformy).

 

Życzymy Wam powodzenia!